امروز دوشنبه ٣ مهر ١٣٩۶

مجتمع پرورش ماهی سفید برگ جوانرود سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل شیلات استان کرمانشاه با اشاره به تعطیلی چند ساله مجتمع پرورش ماهی سفید برگ گفت: این مجتمع پرورش ماهی در شهرستان جوانرود با اعتبار چهار میلیارد ریالی سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری کرمانشاهی به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، سید فرزاد افضلی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به تولید میگوی استان اظهار داشت: امسال تولید میگوی آب شیرین از 4.5 تن تولید سال گذشته به 10 تن در سال 94 افزایش یافت.

مدیرکل شیلات استان کرمانشاه بیان کرد: مرکز تکثیر میگوی آب شیرین شهرستان قصرشیرین تنها مرکز تولید پست لارو میگوی روزنبرگی در کشور است که امسال رهاسازی یک میلیون قطعه پست لارو را انجام داده است.

افضلی با بیان اینکه در مجموع تولیدات آبزیان استان کرمانشاه نسبت به سال گذشته 22  درصد رشد داشته است، افزود: استان کرمانشاه در تولید ماهیان گرمابی رتبه نخست و در تولید ماهیان سردآبی رتبه چهارم را در بین استان‌های غیر ساحلی دارد.

وی تعداد مزارع پرورش ماهی سردآبی و گرمابی استان کرمانشاه را 409 و 67 مزرعه بیان و اظهار کرد: ظرفیت تولید ماهیان سردآبی و گرمابی این استان به ترتیب 10 هزار و 340 تن و دو هزار و 680 تن در سال است.

افضلی تعداد مزارع پرورش ماهی خاویار کرمانشاه را سه مزرعه اعلام کرد و افزود: ظرفیت این مزارع 40 تن در سال است و با اجرای طرح‌های رودخانه گلین، سراب گرم و تنگ منصوری امکان تولید 350 تن ماهی خاویار در سال فراهم می‌شود.

وی از پرورش ماهی خاویار در قفس و پن در کاسه سد شهدای گمنام قصرشیرین در سال 94 خبر داد و بیان کرد: ظرفیت تولید به روش مذکور 100 تن در سال است و فیل ماهی، اوزون برون، شیپ، قره برون و استرلیاد از گونه‌های پرورش ماهی خاویاری در استان کرمانشاه محسوب می‌شود.

افضلی با اشاره به اینکه سرانه مصرف ماهی در استان کرمانشاه از 250 گرم به 7.5 کیلوگرم افزایش یافته است، گفت: این رقم در کشور 9 کیلوگرم و در جهان 19 کیلوگرم بوده با توجه به اینکه این استان چهار درصد از سهم تولید آبزیان را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام /


تگها: پرورش ماهی سفید, جوانرود

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
مجتمع پرورش ماهی سفید برگ جوانرود سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١١-١٣٩۴, ١٣:٠۵

   

پر مبحث ترین