امروز دوشنبه ٣ مهر ١٣٩۶

جدال با امواج آب در جاده ها؛

بسته شدن راه ارتباطی 3 روستای ثلاث باباجانی در هنگام بارش ها/ امید روستاییان مرز نشین به پروژه های سفر رهبری

راه ارتباطی سه روستای شهرستان ثلاث باباجانی از توابع بخش مرکزی به هنگام بارش برف و باران به مرکز شهرستان قطع می شود.

به گزارش  پایگاه خبری کرمانشاهی به نقل از شاخ شمیران، راه ارتباطی یکی از مهمترین و ضروری ترین نیازهای هر جامعه ای خواه شهری یا روستای محسوب می شود.

 

ثلاث باباجانی با توجه به وضعیت کوهستانی و توپوگرافی یکی شهرستان های استان کرمانشاه و کشور است که دارای مسیرهای صعب العبوری و کوهستانی می باشد.

 

در بسیاری از نقاط شهرستان به جرات می توان گفت که یکی از مشکلات اصلی روستاها مشکل راه ارتباطی می باشد.

 

به عنوان مثال راه ارتباطی روستاهای شاهگدار محمد بناوچ زمکان، دشت لیل و خوض شیخ از توابع بخش مرکزی از جمله روستاهای هستند که مشکل زیادی در خصوص راه های ارتباطی به سایر نقاط بخصوص مرکز شهرستان را دارند.

 

این مشکل بخصوص در روزهای بارانی بیشتر نمود پیدا می کند تا جایی که گاهی اوقات تردد کاملا متوقف می شود و یا به سختی انجام می شود.

 

اسماعیل مرادی در گفتگو با خبرنگار  شاخ شمیران، در این خصوص اظهار کرد: جاده اصلی روستاهای شاهگدار محمد بناوچ زمکان، دشت لیل و خوض شیخ با توجه به اینکه نامناسب بود در حال احداث است.

 

 

 

 

وی گفت: متاسفانه این جاده در هنگام بارش ها با توجه به گل و لای بودن عبور از آن غیر ممکن می شود و رانندگان برای عبور و مرور از راه رودخانه اقدام می کنند که هم بسیار خطرناک است و هم به ماشین ها صدمه می زند.

 

این راننده در ادامه از مسئولین شهرستان درخواست کرد که توجه ویژه ای به این مسیر داشته باشند تا که انشاءالله اتفاق ناگواری برای کسی پیش نیاید و مردم بتوانند با آرامش خاطر در این مسیر عبور کنند.

 

چشم امید روستاییان به پروژه های سفر رهبری

 

همیشه خدمت به روستاها از دغدغه های اصلی نظام و مسئولان دلسوز نظام بوده است و در این راستا به مناطق محروم خدمات ارزنده ای صورت گرفته است.

 

بیشترین توجه به مناطق محروم ثلاث باباجانی بعد از دوران انقلاب اسلامی به سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری بر می گردد.

 

 

بسته شدن راه ارتباطی 3 روستای ثلاث باباجانی در هنگام بارش ها/ امید روستاییان مرز نشین به پروژه های سفر رهبری

 

 

در این سفر توجه ویژه ای به روستاهای مناطق محروم صورت گرفته است که با اجرای شدن این پروژه ها مشکلات مردم مناطق محروم مرتفع خواهد شود.

 

در این راستا مسئولین باید بیشتر تلاش خود را اجرای کردن پروژه مصوبات پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به کار ببرند تا از این طریق خدمات واقعی نظام برای مردم بیشتر نمایان شود.

 

یکی از پروژه های پر خیر و برکت برای روستانشینان ثلاث باباجانی پروژه راه ارتباطی روستاهای میدان طفلی به زمکان است.

 

سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان ثلاث باباجانی در رابطه با پروژه های سفر مقام معظم رهبری اظهار کرد: با اجرای پروژه سفر مقام معظم رهبری مشکل راه ارتباطی روستاهای میدان طفلی به زمکان حل خواهد شد.

 

افسری گفت: پروژه راه ارتباطی میدان طفلی به زمکان از پروژههای سفر پر خیر وبرکت مقام معظم رهبری به طول 12 کیلومتر می باشد که تحویل پیمانکار داده شده است .

 

افسری افزود: شرکت رعد آذین به عنوان پیمانکار این پروژه در تاریخ 94/1/13به مدت 16 ماه شامل عملیات خاکبرداری ، بستر سازی وآسفالت در عرض هفت متر را تحویل گرفته است.

 

سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان ثلاث باباجانی در ادامه گفت:  در حال حاضر  بیش از 9 کیلومتر از این مسیرخاکبرداری شده است و پیمانکار در حال نجام پروژه می باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: به علت حجم بالای عملیات خاکی و شیب تند پروژه که در بعضی نقاط به بیش از ده متر عملیات خاکبرداری می رسد در این نقاط در هنگام بارندگی مشکلات جزئی جهت تردد پیش می آید که برای رفت وآمد در این زمان راه جای گزین مله آواره به زمکان در نظر گرفته شده است.


تگها: ثلاث باباجانی جاده شاخ شمیران

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
بسته شدن راه ارتباطی 3 روستای ثلاث باباجانی در هنگام بارش ها/ امید روستاییان مرز نشین به پروژه های سفر رهبری

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٠-١٣٩۴, ١٠:۴٢

   

پر مبحث ترین