امروز دوشنبه ٣ مهر ١٣٩۶

کارآفرین نمونه در شهرستان جوانرود:

استخراج سرمایه‌های نهفته طبیعت حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است

کارآفرین نمونه در شهرستان جوانرود گفت: استخراج سرمایه‌های نهفته در دل طبیعت، حرکتی هدفمند در مسیر اقتصاد مقاومتی در کشور است

به گزارش پایگاه خبری کرمانشاهی به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد؛ اسکندر کریمی اظهار داشت: در حال حاضر به عنوان کارآفرین برتر و تولید کننده عسل در شهرستان جوانرود روستای سررود علیا فعالیت دارم و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی حسابداری هستم.

 

وی با اشاره به اشتغال خود در  حرفه کشاورزی و دامپروری افزود: بردار بزرگترم در خانواده از ابتدای جوانی به زنبورداری و تولید فرآورده های عسل مبادرت داشت و علاقه او به کوهستان به ویژه کوه شاهو و تولید این محصول موجب شد من نیز به پرورش زنبور عسل روی آورم.

 

این کارآفرین برتر خاطر نشان کرد: افسون کوه شاهو و زیبایی این طبیعت بکر چشم هر بیننده ای را مجذوب می کند و لذت بخشی فعالیت را در انسان دو چندان می کند به همین دلیل تولید این محصول در منطقه شاهو به تسریح فعالیت ها افزوده است.

 

وی افزود: با همکاری برادرم به تولید عسلی طبیعی از شهد گل های کوهستان اهتمام داریم و همین کیفیت بی نظیر آن در استان و در کشور زبانزد خاص و عام شده تا به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان در فرآورده های عسل مشغول به فعالیت باشیم و تعداد کندو ها را برای تولید بیشتر افزایش دهیم.

 

کریمی گفت: با همکاری و مساعدت بسیج سازندگی کرمانشاه ۱۲۰ میلیون ریال تسهیلات دریافتی برای توسعه تولیدات عسل  دریافت نمودم و از قبل نیز ۶۰ میلیون تومان سهم آورده را نیز به کمک گرفتم تا امروز با بیش از ۳۰۰ کندوی عسل که همگی مملو از زنبور عسل هستند به تولید انبوه دست پیدا کنیم و سهمی در اجرای طرح اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.

 

این کارآفرین برتر افزود: حداکثر ساخارین موجود در عسل این واحد تولیدی ۲ الی ۳ درصد می باشد و در استفاده از شکر و یا افزودنی دیگری در آن خودداری شده تا از نظر کیفی از جایگاه خوبی برخوردار باشد.

 

وی با اشاره به اینکه در فصل سرد سال فعالیت زنبورها کمتر است، افزود: در فصل بهار و به ویژه در تابستان از هر کندو بین ۳ الی ۴ کیلو گرم عسل خالص می توان به دست آورد.

 

کریمی عنوان کرد: برای خرید کندوی جدید و افزایش آن از بسیج سازندگی ۱۵ میلیون تومان تسهیلات دریافت کردم و توانستم ۷۰ کندو را خریداری کنم که به طور میانگین سالانه ۴۵۰ کیلو عسل خالص را تولید و وارد بازار مصرف می نمایم.

 

اسکندری گفت: امسال نیز بارندگی های خوبی صورت گرفت و انتظار می‌رود برداشت بالایی در تولید این کالای اساسی صورت بگیرد چرا که دشت‌های استان سرشار از انواع گیاهان معطر جهت استفاده زنبورهای عسل و گردافشانی ها است.

 

وی اقتصاد مقاومتی را استخراج سرمایه های موجود از دل طبیعت دانست و اظهار داشت: با توجه به اینکه از قبل آشنایی خوبی با این قبیل فعالیت ها داشتم از مسئولان و عوامل اجرایی بسیج سازندگی که تا به حال حمایت‌های خوبی به عمل آوردند، تلاش در جهت معرفی این کالای مرغوب و محلی به همه مراکز را خواستارم تا مصرف کنندگان از تولیدخالص این محصول بهره‌مند شوند.


تگها: استان کرمانشاه بسیج سازندگی طرح اقتصاد مقاومتی

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
استخراج سرمایه‌های نهفته طبیعت حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١٠-١٣٩۴, ٠٨:۵۴

   

پر مبحث ترین