امروز پنجشنبه ٣٠ شهریور ١٣٩۶

معرفی یک الگوی اقتصاد مقاومتی موفق؛

درآمد میلیونی کارآفرین سرپلذهابی باکمترین امکانات / وقتی تفکر اقتصادمقاومتی باتلاش وپشتکار جوانان به بار می نشیند

این فعال اقتصاد مقاومتی مهمترین عامل موفقیت خود در حوزه خودکفایی، اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: تداوم و ایجاد این گونه واحدهای تولیدی تاثیر خوبی در حوزه خودکفایی و تامین معاش خانوادگی می تواند داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری کرمانشاهی به نقل از بازی دراز، هابیل مرادی فرزند شهید والامقام عزیزمرادی ازساکنین روستای حسن کوئیک در توابع شهرستان سرپل ذهاب در گفتگوبا خبرنگار ما در خصوص نحوه تولید طرح خودکفایی خود در حوزه اقتصاد مقاومتی یاد آورشد: مکانی که در حال حاضر از آن برای پرورش قارچ استفاده می‌نمایم، یک مکان خالی در منزل شخصی بوده است که با گرفتن تسهیلات سفرمقام معظم رهبری آن را به مکانی مناسب برای پرورش قارچ تبدیل کردم.

مرادی افزود: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اقدام به درخواست تسهیلات اشتغالزایی و اقتصاد مقاومتی کرده ام و با دریافت وام 40میلیون ریال توانسته ام این مکان را برای پرورش قارچ آماده کنم.

 

این فعال حوزه اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: ما در فضایی هرچند محدود در مساحت 60 متر مربع و در قالب یک قطعه با علاقه ،کار خود را شروع کردیم و با تداوم فعالیت این واحد پرورش قارچ خوشبختانه مستقیم بیش از ۴ نفر مشغول کرده است که البته مشوق و بانی پیشرفت و ترقی در ایجاد این واحد تولیدی را، آقای احسان مرادی از مربیان فنی و حرفه ای شهرستان قصرشیرین دانست.

این تولید کننده اظهار داشت: به لحاظ اینکه کار تولید و پرورش قارچ یک فضای ارگانیک است طبیعتاً از محیطی پاک برخوردار است به نحوی که اگر کسی وارد این مقوله و بستر تولید شود سوای زحمت و سختی های کار ، روز به روز به آن علاقمند تر خواهد شد.

 

این فعال حوزه اقتصاد مشاغل خانگی با اعلام رضایت از طرح به اجرا درآمده اش می گوید: با سرمایه گذاری40میلیون ریال توانسته است روزانه با برداشت400 کیلوگرم تولید قارچ برای فروش به بازارعرضه و قریب به 180میلیون ریال درآمد کسب می کند.

مرادی در ادامه تصریح کرد : تداوم این طرح نیز به نوعی نیازمند حمایتهای مالی و پشتیبانی متولیان امر است زیرا که ایجاد این گونه واحدهای تولیدی تاثیر خوبی در حوزه خودکفایی و تامین معاش خانوادگی می تواند داشته باشد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان طی بازیدی که از این واحد تولیدی داشت بیان کرد: اگر تمامی جوانان روستاها به جای مهاجرت به شهرهای دیگر و یا بیکاری با مطالعه در این زمینه یعنی پرورش و تولید قارچ و یا تدارک هرشغل دیگر در حوزه مشاغل زود بازده عرصه اقتصاد مقاومتی ورود پیدا کنند، مطمئنا علاوه بر اینکه به تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب در حوزه قطع وابستگی به خارج و کمک به تولید داخلی کمک خواهند کرد در مسیر خودکفایی شخصی نیز موفق می شوند.

 

سلمان حسن پور در ادامه افزود: لازمه های توسعه اقتصادمقاومتی ایجاد تحرک، پویایی و بهبود شاخصهای کلان و خرد همراه با عدالت اجتماعی و داشتن همت و مدیریت جهادی همراه با فکری خلاق و روحیه ای بسیجی است که این در آن مردم، محور این اقتصاد هستند.

وی در پایان با اعلام آمادگی هرگونه حمایت ، پشتیبانی و همکاری از واحدهای تولیدی سطح شهرستان افزود: در سطح شهرستان پتانسیل بسیار زیادی برای انجام طرح های اقتصاد مقاومتی و ایجاد واحد های تولیدی وجود دارد که با همت فعالان اقتصادی می توان گامی موثر در جهت روند تحقق این امربرداشت.


تگها: سرپل ذهاب

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
درآمد میلیونی کارآفرین سرپلذهابی باکمترین امکانات / وقتی تفکر اقتصادمقاومتی باتلاش وپشتکار جوانان به بار می نشیند

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٩-١٣٩۴, ١١:۵۶

   

پر مبحث ترین