امروز دوشنبه ٣ مهر ١٣٩۶

مارنگاز چشم به راه مشعل گاز؛

گلایه های اهالی یک روستا بیخ گوش شهر/ گاز در لوله و شتابان پی نفت می گردند

اهالی روستای مارنگاز سنقر با حدفاصل کمتر از 10 کیلومتر از شهر کماکان چشم انتظار نعمت گاز هستند.

به گزارش پایگاه خبری کرمانشاهی به نقل از خبرنگار سهیل سنقر، گاز یکی از نعمت های خدادادی است که با شروع  فصل سرما اهمیت وجود آن بیش از پیش احساس می شود و در این میان بهره مندی روستائیان از این نعمت با توجه به مشکلات آنان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 

 مواردی نظیر هزینه سنگین خرید و تهیه نفت سفید از جمله مشکلات روستائیان در فصل سرد سال است و این موضوع اهمیت گاز رسانی به روستاها را بیش از پیش نشان می دهد.

 

روستای «مارنگاز» شهرستان سنقر از جمله روستاهایی است که با وجود تنها 10 کیلومتر فاصله از شهر کماکان از نعمت گاز بی بهره بوده و مردم این روستا همچنان برای برخورداری از این نعمت طبیعی چشم انتظار هستند. 

 

گلایه مندی اهالی روستا از مسئولین به حق است

 

حجت الاسلام فدایی امام جماعت روستای مارنگاز در گفتگو با خبرنگار سهیل سنقر در این راستا اظهار داشت: حدود 2 ماه است که در روستای مارنگاز حضور دارم و طی این مدت کوتاه شاهد مشکلات مردم روستا بوده و از این بابت متاثر هستم.

 

 

وی با بیان اینکه روستای مارنگاز 8 شهید را در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده است، افزود: جای تاسف است که روستایی در 9 کیلومتری شهرستان سنقر و با جمعیتی بالغ بر هزار نفر از امکانات اولیه محروم باشد.

 

 

وی خاطر نشان کرد: با وجود فاصله کم این روستا با مرکز شهر هنوز مشکلات آن بررسی و رفع نشده و با گذشت سال های طولانی مردم این روستا کماکان از نعمت گاز بی بهره اند که این مایه تاسف است. 

 

 

گلایه های اهالی یک روستا بیخ گوش شهر/ گاز در لوله و شتابان پی نفت می گردند

 

 

وی در ادامه به مشکلات دیگر روستای مارنگاز اشاره کرد و گفت: در این روستا طرح هادی تنها در یک خیابان اجرا شده و کوچه های آن در فصل بارندگی قابل رفت و آمد نیست.

 

حجت الاسلام فدایی از مسئولان خواست به این روستا آمده و از نزدیک شاهد مشکلات مردم از جمله مشکلات تردد آنها در فصل سرما باشند.

 

وی تصریح کرد: همه ما به برکت خون شهدا صاحب پست و منصب شده ایم و باید به گونه ای رفتار کنیم که شرمنده شهدا و از جمله شهدای روستای مارنگاز نباشیم.

 

حجت الاسلام فدایی در پایان گفت: بنده به عنوان امام جماعت و مسئول فرهنگی روستا از مسئولان تقاضا دارم به فکر باشند و در راستای رفع مشکلات این روستا هر چه سریعتر اقدام کنند.

 

 

هزینه سنگین خرید و تهیه نفت سفید عذاب آور است

 

 

 یکی از ساکنان روستای مارنگاز نیز در خصوص مشکلات مردم روستا به خبرنگار سهیل سنقر گفت: اهالی روستا با فرا رسیدن فصل سرما با مشکلات زیادی مواجه می شوند که هزینه سنگین خرید و تهیه نفت سفید از آن جمله است.

 

علی محمد کماسی در ادامه افزود: تهیه سیلندر گاز مایع در طول سال و به خصوص در زمستان برای مردم مشکل است و با توجه به سردسیر بودن منطقه و عدم برخورداری از نعمت گاز زمستان برای ما طاقت فرسا می شود. 

 

 

وی از مسئولان خواست با توجه به شرایط موجود و دشواری های مردم در فصل سرما نسبت به رفع مشکلات آنان در زمانی کوتاه اقدام کنند.

 

 

مهاجرت مردم روستا همچنان ادامه دارد

 

رئیس شورای روستای مارنگاز نیز در گفتگو با خبرنگار سهیل سنقر اظهار داشت: تعدادی از اهالی روستا به خاطر نبود گاز طبیعی مهاجرت کرده اند که این مهاجرت همچنان ادامه دارد.
 

 

گلایه های اهالی یک روستا بیخ گوش شهر/ گاز در لوله و شتابان پی نفت می گردند

 

 

 

امید علی کماسی در ادامه افزود: مشکلات روستا یکی دو تا نیست ولی از مسئولین تقاضا دارم مهمترین مشکل مردم روستا که تامین سوخت مورد نیاز در فصل سرما است را هر چه سریعتر رفع کنند.

 

رئیس شورای روستای مارنگاز گفت: وقتی که لوله کشی گاز تا درب منازل انجام شده است و گاز داخل لوله ها موجود است چرا باید با هزینه های سنگین به دنبال نفت در این سو و آن سو بگردیم.

 

تذکر کتبی نماینده مردم سنقر به وزیر نفت

 

محمد ابراهیم محبی نماینده مردم شهرستان سنقروکلیایی نیز در گفتگو با خبرنگار سهیل سنقر از تذکر کتبی به وزیر نفت در این خصوص با توجه به سردسیر و کوهستانی بودن منطقه و بارندگی های اخیر خبر داد.

 

 

گلایه های اهالی یک روستا بیخ گوش شهر/ گاز در لوله و شتابان پی نفت می گردند

 

 

وی گفت: در این تذکر از وزیر نفت خواسته شده با توجه به موارد فوق دستورات لازم درخصوص تامین نفت سفید و سوخت مایع مردم شهرستان و به ویژه روستائیان آن در زمانی کوتاه داده شود.


تگها: گلایه مندی اهالی روستای مارنگاز مسئولین سنقر سنقروکلیایی

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
گلایه های اهالی یک روستا بیخ گوش شهر/ گاز در لوله و شتابان پی نفت می گردند

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٩-١٣٩۴, ١٩:۵٨

   

پر مبحث ترین