امروز پنجشنبه ٣٠ شهریور ١٣٩۶

به دلیل اهمیت موضوع شیوع آنفلوآنزا؛

جلسه پیشگیری و درمان آنفلوآنزا در ساختمان فرمانداری کنگاور تشکیل شد

با توجه به پدید آمدن بیماری آنفلوانزا دربرخی استانهای کشور و نفوذ آن به کرمانشاه و به منظور اخذ آمادگی لازم برای مقابله با انتشار این بیماری واگیر ،فرمانداری کنگاور با همکاری اداره بهداشت تشکیل جلسه پیشگیری داد .

به گزارش پایگاه خبری کرمانشاهی به نقل از آفتاب کنگاور؛حجت اله امیری معاون فرمانداری کنگاور حساسیت پرداختن به این مساله را بسیار بالا دانست و گفت: با توجه به اینکه این بیماری سلامت  شهروندان عزیزمان را تهدید میکند لذا همه ما با تمام توان باید از شیوع و گسترش این بیماری جلوگیری کنیم.

 

وی آموزش مردم در رابطه با رعایت نکات بهداشتی را ضروری دانست و گفت:اداره بهداشت با همکاری  دستگاه های و نهاد ها؛ آموزش کافی و مناسب را به اقشار مردم بدهند و در اطلاع رسانی هیچگونه کوتاهی نکنند چرا که این بیماری تهدیدی برای سلامت مردم است و در صورتی که لازم باشد تمام توان و تجهیزات باید برای ازبین بردن این بیماری بکار گرفته شود.

 

دکتر پیمان پاکزاد  رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگاور  در این نشست گفت: شهروندان بدون بیماری های زمینه ای، مطمئن باشند که در صورت رعایت بهداشت فردی هیچ مشکلی آنها را تهدید نخواهد کرد و افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند نیز باید بیشتر مراقب خود باشند.

وی شایعه مرگ زن جوان کنگاوری بر اثر آنفلوآنزا را رد کرد و گفت: تا بحال هیچ مورد فوتی ناشی از این بیماری در سطح شهرستان کنگاور نداشته ایم و مرگ آن فرد نیز بر اثر مشکل قلبی بوده که به دلیل نوسان شدید در فشارخون؛ منجر به فوت شد.

وی گفت : از همه شهروندان تقاضا داریم که توصیه های بهداشتی را رعایت کنند وبدون نگرانی به شایعات زندگی عادی خود را ادامه دهند اما جانب احتیاط را رعایت کنند.

 

دکتر طاهره خزایی رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان کنگاور نیز با اعلام اینکه تاکنون چندیدن مورد مشکوک به آنفلوانزا در شهرستان کنگاورگزارش شده و تعدادی از آنها نفر در بیمارستان شهید چمران بستری شده اند و مواردی هم با رضایت خانواده در منزل شخصی بستری شده اند؛ اما مواردی هم بوده که به دلیل بد بودن وضع جسمی به کرمانشاه منتقل شدند و هم اکنون در وضعیت مناسبی به سر میبرند.

 

وی تاکید کرد: از شهروندان عزیز درخواست داریم در صورت بروز هرگونه بیماری مشکوک به آنفلوآنزا در خود یا نزدیکان به مراکز بهداشتی مراجعه کنند تا مورد آزمایشات مخصوص قرارگیرند.

 

خزایی با اشاره به اینکه بیمارستان شهید چمران کنگاور هم اکنون مجهز به اتاق ایزوله تنفسی می باشد؛گفت: انتظار می رود همه ی ادارات با تعامل و هم افزایی کمک یار ما باشند و ما را در کنترل آنفولانزای H1N1 یاری کنند چرا که پیشبینی میشود موج جدیدی از بیماری آنفلوآنزا درهمین هفته در راه باشد و شرایط سختی در پیش داشته باشیم.

 

خزایی تصریح کرد: از امروز آموزش های مناسبی در جهت پیشگیری و مباره با این بیماری در سطح مدارس و پیش دبستانی ها توسط تیم پزشکی مجرب آغاز و تلاش ما بر این است که به زودی همه مدارس را پوشش دهیم.

 

 وی تاکید کرد : در جهت پیشگیری از موارد مشکوک به  آنفلوانزا این شبکه ضمن برنامه ریزیهای لازم آمادگی همکاری و حضور در سایر ادارات و نهادهای مختلف بویژه سربازخانه ها و زندان ها را جهت آموزش به  آنها را دارند.

 

	جلسه پیشگیری و درمان آنفلوآنزا در ساختمان فرمانداری کنگاور تشکیل شد

 

 


تگها: آنفلوآنزا شیوع بهداشت کنگاور پیشگیری درمان نکات بهداشتی

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
جلسه پیشگیری و درمان آنفلوآنزا در ساختمان فرمانداری کنگاور تشکیل شد

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٩-١٣٩۴, ١٩:۴٢

   

پر مبحث ترین