امروز دوشنبه ٣ مهر ١٣٩۶

یاور محمدی

بهترين راه مقابله با بحران آمادگي رواني مسئولين و مردم است/ گله مندی از کمبود امکانات

فرماندارهرسین در جلسه كميته بحران شهرستان گفت: بهترين راه مقابله با بحران آمادگي رواني مسئولين و مردم است و در اين رابطه مسئولين نبايد تعللي در مقابله با بحران هاي طبيعي و انساني داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری کرمانشاهی به نقل از خبرنگار دیوانگاه، یاور محمدی فرماندار هرسين دركميته بحران اين شهرستان اظهار داشت بهترين راه مقابله با بحران آمادگي رواني مسئولين و مردم است و در اين رابطه مسئولين نبايد تعللي در مقابله با بحران هاي طبيعي و انساني داشته باشند.

وي ضمن گلايه از كمبود امكانات افزود هنر ما اينست كه در صورت بروز بحران با همين امكانات و منابع موجود به رفع بحران و آسيب ها بپردازيم .
 

فرماندار شهرستان در ادامه  تصريح كرد بايد با فرهنگ سازي مناسب مردم را براي مقابله با بحران آماده كرد و از دستگاههاي مربوطه خواست با حساسيت بيشتري اين موضوع را دنبال كنند و مديريت بحران بايستي از خانواده ها شروع شود تا در زمان وقوع حوادث هزينه هاي كمتري بر جامعه تحميل شود .

محمدي اظهار داشت ادارات شرح وظایف خود را با دقت بيشتري بررسی كنند و برای ارتقاء سطح کارایی هاي خود در هنگام بروز حوادث و بحران ها نسبت به بروز رساني نيروي انساني و فعاليت هاي مربوط به دستگاه متبوع تلاش كنند.

وی تأكيد كرد مقابله ها و برنامه ها بايد اثر بخش باشد و نقاط پرمخاطره و آسيب زا مشخص شود زيرا در فرايند تهيه برنامه ها بسيار تأثير گذار است و مسئولين نيز با مشاهده و تجزيه و تحليل يكپارچه و با استفاده از ابزارهاي موجود پيشگيري هاي لازم را انجام دهند.

فرماندار هرسين از دستگاههاي عضو كميته بحران شهرستان خواست در صورت بروز هر نوع بحراني ضمن همگرايي ، فضاي رواني حادثه را مديريت كنند و همه فعاليت هاي خود را در جهت بازگرداندن وضعيت به شرايط عادي و مطلوب متمركز نمايند .

محمدی در اين جلسه بر آمادگي شبكه بهداشت و درمان جهت برگزاري برنامه هاي مشترك با مدارس ، خانواده ها ، پايگاههاي مقاومت بسيج ، كارخانجات و نيز اطلاع رساني به سطح شهر و مناطق روستايي در راستاي پيشگيري از وقوع آنفلوانزا تأكيد كرد


تگها: ستاد بحران, آمادگی روانی, یاور محمدی, هرسین

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
بهترين راه مقابله با بحران آمادگي رواني مسئولين و مردم است/ گله مندی از کمبود امکانات

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٩-١٣٩۴, ١٩:٣٢

   

پر مبحث ترین