امروز دوشنبه ٣ مهر ١٣٩۶

حجت الاسلام والمسلمین برقراری:

سرلوحه دادن آیات قرآن در زندگی عامل سعادت بشریت است

امام جمعه شهرستان سنقروکلیایی با بیان اینکه سرلوحه دادن آیات قرآن در زندگی عامل سعادت بشریت است گفت : هرکس زندگی خود را با آیه های قرآن کریم تطبیق دهد و توجه ویژه ای به رعایت دستورات الهی داشته باشد قطعأ امورش نیز خدایی شده و سعادت مند خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری کرمانشاهی به نقل از خبرنگار سهیل سنقر، جلسه اخلاق طلاب و روحانیان، مسؤولان و اساتید حوزه علمیه شهرستان سنقر با حضور امام جمعه شهرستان حجت الاسلام والمسلمین محمد باقر برقراری برگزار شد.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین محمد باقر برقراری در خصوص لزوم بصیرت در دین و در سیاست و همچنین جایگاه رفیع اخلاق در اسلام و لزوم پایبند بودن به کلیه اصول اخلاقی در خانواده و جامعه به استناد آیات نورانی قرآن کریم و احادیث گرانبهای ائمه اطهار پرداختند.

 

 

حجت الاسلام برقراری با بیان اینکه سرلوحه دادن آیات قرآن در زندگی عامل سعادت بشریت است گفت : هرکس زندگی خود را با آیه های قرآن کریم تطبیق دهد و توجه ویژه ای به رعایت دستورات الهی داشته باشد قطعأ امورش نیز خدایی شده و سعادت مند خواهد شد.

 

 

وی در این نشست با بیان اینکه طلاب سربازان حضرت ولی عصر (عج) هستند عنوان داشت : طلاب از این نعمت الهی باید به نحوی شایسته استفاده کرده و اعمال و رفتارشان طبق سیرت ائمه اطهار علیهم السلام باشد.

 

 

امام جمعه شهرستان سنقر ارتقای علمی و اخلاقی طلاب را از ضروریات دانست و بیان داشت : طلاب نباید تنها فکر و ذهن خود را به مقوله تحصیل علوم حوزوی معطوف کنند، تقویت اخلاق اسلامی و حضور در تمامی عرصه های جامعه در راستای ترویج دین اسلام اهتمام ویژه داشته باشند.

 

 

خطیب سنقر با اشاره به اینکه مدیران حوزه های علمیه باید برنامه های متعددی برای طلاب و روحانیان داشته باشند اظهار داشت : حمایت و نظارت بر طلاب در زمینه ای اخلاقی، تحصیلی، تهذیبی و موارد دیگر می تواند زمینه ساز پیشرفت و موفقیت طلاب گردد.

 

 

استاد حوزه علمیه خاطر نشان کرد : طلاب خود را با معنویات پیوند زده و به امر مباحثه بیشتر بپردازند و از تمامی وقت خود در راستای یادگیری مباحث اخلاقی، دینی و علمی استفاده کنند.

 

 

وی بیان داشت : طلاب با اخلاق اسلامی سبب ترغیب مردم به دین اسلام شوند و نسبت به رسالتی که بر دوش دارند و با توجه به پوشیدن لباس مقدس ائمه اطهار علیهم السلام رفتار و اعمالشان بر اساس دستورات و احکام الهی باشد.

 

 

امام جمعه شهرستان سنقر با بیان اینکه حوزه های علمیه در حال پیشرفت و ارتقاء هستند عنوان داشت: خوشبختانه مسئولان حوزوی با جدیت در حال تربیت و پرورش طلابی ولایتمدار هستند و این امری حیاتی برای تحکیم دین اسلام است.


تگها: حجت الاسلام محمد باقر برقراری امام جمعه سنقر سنقروکلیایی

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
سرلوحه دادن آیات قرآن در زندگی عامل سعادت بشریت است

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٩-١٣٩۴, ١١:۵٨

   

پر مبحث ترین