امروز دوشنبه ٣ مهر ١٣٩۶

امام جمعه گیلانغرب در خطبه های نماز جمعه ؛

غرب بايد ميان تعامل با اسلام ناب محمدي(ص) و ستيز كور با آن، يكي را انتخاب كند/ بخش هایی ازگزارش آژانس انرژي اتمي جنبه اتهامی دارد و با جهت گيري كاملاً سياسي تدوین شده است

امام جمعه گیلان غرب گفت: غرب بايد از ميان تعامل با اسلام ناب محمدي(ص) و ستيز بي ‌فايده و كور با آن، يكي را انتخاب كندچرا که اولي راه نیل به صلح و امنيت و همزيستي معقول است و دومي از تروريسم كور و افزايش وحشت و ناامني سر درمي ‌آورد.

به گزارش پایگاه خبری کرمانشاهی به نقل از خبرنگار مطلع الفجر ، حجت الاسلام محمد طه مهری در خطبه های نماز جمعه  و در مصلی مسجد جامع این شهرستان  با اشاره به نامع معنوی و بصیرانه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی تصریح کرد:بيش از ده ماه از نخستين نامه ‌ي رهبر معظم انقلاب به جوانان غربي با  هدف ودرخواست و دعوت براي شناخت بي ‌واسطه از اسلام بود مي ‌گذرد كه ايشان نامه ‌ي دوم خود به جوانان غربي را  نوشت.
 

وی در خصوص اهداف این نامه ها  افزود:نظر مي ‌رسد هدف از نگارش نامه ‌ي دوم، يادآوري اين نكته ‌ي مهم است كه " تروريسم، درد مشترك"جهان اسلام و غرب است و هدف ديگر نگارش نامه ‌ي دوم شايد بيان اين مطلب است كه اگرچه افراط‌گرايان به ظاهر اسلامي حادثه ‌ي ‌ تروريستي پاريس را رقم زدند اما همين گروه ‌هاي افراطي توسط قدرت ‌هاي غربي به ‌خصوص "آمريكا" ايجاد و تقويت شدند

حجت الاسلام مهر اظهار داشت:نامه مقام معظم رهبري خطاب به جوانان غربي به ‌مثابه منشوري است كه ضمن تبيين مواضع اصولي اسلام پيرامون مسائل دنياي معاصر،از آنان مي ‌خواهد تا با مراجعه به متون اصيل اسلامي و به دور از هياهوي رسانه ‌ها و جنجال هاي تبليغاتي با حقائق اين دين حنيف آشنا شوند.

وی ابراز داشت:سنت نامه نويسي از زمان رسول گرامي اسلام(ص) ساري وجاري بوده است. پيامبر نامه ‌هايي را در دوران خود به ‌سران دنيا ارسال كردو در اين خصوص زمينه ‌هاي فراواني را در حركت ‌هاي بعدي براي گرايش به اسلام فراهم كرد  و در اکنون نیز در زمان معاصر اين موضوع را مي ‌توان در پيام امام (ره) به گورباچف ديد.

خطیب نماز جمعه گیلانغرب اظهار داشت:رهبر معظم انقلاب هم در تداوم اين سنت، مخاطب را جوانان قرار داده ‌اند و كسي ‌كه پيام را فرستاده يك رهبر حكيم ديني و رهبر سياسي است كه يك جريان عظيمي را تحت عنوان انقلاب اسلامي و يك نظام سياسي و بي ‌بديلي را تحت نام جمهوري اسلامي ايران رهبري و مديريت مي ‌كند.

وی گفت:حتي در منطقه كه اين همه آشوب و بحران وجود دارد، ايشان باعث ثبات در ايران هستند، بر اين اساس هر كجا كه بي ‌ثباتي وجود دارد، ايران ثبات برقرار مي ‌كند. نمونه آن ‌را در منطقه شاهد هستيم كه دشمنان به اقتدار منطقه ‌اي و فرا منطقه ‌اي ايران تأكيد مي ‌كنند.

حجت الاسلام مهری تاکید کرد : اين موضوع ناشي از درايت و اقتدار مقام معظم رهبري است كه جوانان غربي و روشنفكران را خطاب قرار داده است. در مورد جوانان غربي، فرض بر اين است كه هنوز در قالب ‌هاي استعماري، استكباري، امپرياليستي و سرمايه سالارانه كه در غرب حاكم و غالب است گرفتار نشده و هنوز يك مقدار آزاد هستند و روحيه آزادگي بيشتري دارند و بيشتر به حرف حق توجه مي ‌كنند و قطعا در آينده جريان غرب و مدرنيسم تأثيرگذار هستند از این رو راهكار نهايي در اين نامه بر اين نكته انگشت تأكيد نهاده كه؛ جوانان غربي با شناخت درست واقعيت ‌ها، بنيان ‌هاي يك تعامل صحيح و شرافتمندانه را با جهان اسلام پي ‌ريزي و از اين بحران عبور كنند.

وی جایگاه موثر و البته تفکر مدبرانه پشت این نامه ها را یاد اور شد و تصریح نمود: آدرس غلط دادن به جان ‌هاي شيفته كه مشتاق الوهيت و آموزه ‌هاي وحياني هستند و تحريف اسلام و قرآن در جوامع غربي جز اين ‌كه بر حجم خشونت و سياهي كارنامه ‌ تروريسم بيفزايد، فايده ديگري ندارد.

امام جمعه گیلانغرب اذعان داشت:غرب بايد از ميان تعامل با اسلام ناب محمدي(ص) و ستيز بي ‌فايده و كور با آن، يكي را انتخاب كند. اولي راه رسيدن به صلح و امنيت و همزيستي معقول است و دومي از تروريسم كور و افزايش وحشت و ناامني سر درمي ‌آورد. لذا نامه رهبر معظم انقلاب اسلامي به جوانان اروپايي و آمريكايي از جهات مختلف حائز اهميت و درخور توجه ويژه است.

حجت الاسلام مهری صدور قطعنامه شوراي حكام مبني بر بسته شدن پرونده PMD را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد:گزارش اخير مديركل آژانس بين المللي انرژي اتمي و ضرورت تأكيد بر صدور قطعنامه شوراي حكام مبني بر بسته شدن پرونده PMD به عنوان شاه كليد اجرايي شدن مفاد برجام، را داشتیم .

*بخش هایی ازگزارش آژانس  انرژي اتمي جنبه اتهامی  دارد و با جهت گيري كاملاً سياسي  تدوین شده است

وی افزود:بخش هاي قابل توجه گزارش مديركل آژانس قابل قبول و مطلوب نظام و ملت ايران نبوده و نيست، زيرا كه اولاً جمع بندي و نظر يك طرفه مدير كل مي باشد و ثانياً اتهاماتي در پوشش گزارش، آن هم با ملاحظه تمام طرفهاي مذاكرات هسته اي و با جهت گيري كاملاً سياسي ارائه گرديده است.

 

 

 

خطیب نماز جمعه گیلان غرب گفت:ادعاي تكراري پنهان كاري ايران اسلامي از سال 2003 تا 2009 به ويژه در حوزه مطالعات و پژوهشهاي هسته اي با رويكرد نظامي و يا مديريت در توليد مواد و چاشني با سمت و سوي نظامي گري چيزي نيست كه بتوان به راحتي از كنار آن گذشت،چنان كه  نماينده ايران در آژانس بين المللي هسته اي و برخي ديگر از مسؤولان نظام نيز به درستي موضع  گرفته و خبر از صدور بيانيه اي رسمي و قاطع در خصوص موارد ابهامي و اتهامي گزارش دادند .

حجت الاسلام مهری خاطر نشان کرد:گزارش آژانس انرژي اتمي، گواه اين معنا نيز مي باشد كه مسؤولان جمهوري اسلامي ايران همواره نهايت همكاري را با آژانس داشته و سوابق نيز نشان مي دهد كه ايران در تمامي يازده سال گذشته در جهت رفع ابهامات و اتهامات به ويژه در چارچوب" ام.پي.تي" گامهاي اساسي برداشته است، در نتيجه براساس اين گزارش، واهي و دروغ بودن تبليغات غربي و صهيونيستي عليه فعاليت هاي هسته اي جمهوري اسلامي در بيش از يك دهه، به اثبات رسيد


تگها: نماز جمعه ع نامه رهبری جوانان غربی تروریست پرونده PMD حجت الاسلام مهری گیلان غرب

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
غرب بايد ميان تعامل با اسلام ناب محمدي(ص) و ستيز كور با آن، يكي را انتخاب كند/ بخش هایی ازگزارش آژانس انرژي اتمي جنبه اتهامی دارد و با جهت گيري كاملاً سياسي تدوین شده است

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٩-١٣٩۴, ١٩:۴۶

   

پر مبحث ترین