امروز دوشنبه ٣ مهر ١٣٩۶

دکتر بهاری:

کلیه اقدامات پیشگیرانه بیماری آنفولانزا در صحنه پیش بینی شده است

سرپرست شبکه بهداشت و درمان صحنه گفت: آنفلوآنزا در تمام سنین به غیر از دوران شیرخوارگی دیده می‌شود که شدت آنها هر سال با سنوات قبل متفاوت است.

به گزارش پایگاه خبری کرمانشاهی به نقل از امروله،  کمیته پیشگیری و پایش آنفلوانزا شبکه بهداشت و درمان شهرستان صحنه با حضور اعضاء آن برگزار شد.

 

در این جلسه دکتر هوشنگ بهاری عنوان کرد :  از رسانه ها انتظار داریم جهت مقابله و پیشگیری از آنفلوانزا ضمن آموزش صحیح به عموم مردم از انتشار اخباری که موجب تشویش اذهان عمومی می شود بپرهیزند.

 

وی در ادامه با اعلام اینکه تاکنون موردی  از آنفلوانزا در شهرستان صحنه گزارش نشده است  از مردم خواست ضمن رعایت نکات بهداشتی در صورت بروز علائم  آنفلوانزا به مرکز بهداشتی درمانی مراجعه و از خود درمانی جلوگیری کنند.

 

بهاری در ادامه  گفت : علائم این بیماری تب و لرز، سردرد، دردهای عضلانی از جمله کمردرد، خستگی، سرفه (که ممکن است با خلط همراه باشد)، گلودرد، خشونت صدا، استفراغ. درد بدن و کوفتگی از علایم شایع بیماری هستند.

 

سرپرست شبکه بهداشت و درمان صحنه با اشاره به اینکه شیوع ناگهانی انواع مختلف آنفلوآنزا تقریباً هر زمستان رخ می‌دهد  افزود : آنفلوآنزا در تمام سنین به غیر از دوران شیرخوارگی دیده می‌شود که شدت آنها هر سال با سنوات قبل متفاوت است.

 

وی خاطر نشان کرد : در این کمیته گزارشی از اقدامات واحدهای این شبکه توسط  همکاران ما قرائت شد که خوشبختانه کلیه اقدامات پیشگیرانه  در این خصوص پیش بینی شده است .

 

این مسوول در پایان اظهار نمود : در جهت پیشگیری از موارد مشکوک به  آنفلوانزا این شبکه ضمن برنامه ریزیهای لازم آمادگی همکاری و حضور در ادارات و نهادهای مختلف بویژه مدارس ،سربازخانه ها و... را جهت آموزش به دانش آموزان و  کارکنان  آنها را دارند.

 

 

 

 

 


تگها: صحنه

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
کلیه اقدامات پیشگیرانه بیماری آنفولانزا در صحنه پیش بینی شده است

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٩-١٣٩۴, ١١:٣٩

   

پر مبحث ترین