امروز دوشنبه ٣ مهر ١٣٩۶

امام جمعه موقت شهرستان سنقروکلیایی؛

فرهنگ بسیج برگرفته از فرهنگ عاشورایی است

بروز شده : ٧-٠٩-١٣٩۴, ٠٩:۴٠    نسخه چاپی    
حجت الاسلام والمسلمین حسین یاوری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان سنقروکلیایی گفت : فرهنگ بسیج برگرفته از فرهنگ عاشورایی است.

به گزارش پایگاه خبری کرمانشاهی به نقل از خبرنگار سهیل سنقر،حجت السلام والمسلمین حسین یاوری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان سنقروکلیایی ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت حدود و تقوی الهی اظهار داشت:می توان هدف از نهضت سرور سالار شهیدان نجات بندگان ،انجام عدالت ،مبارزه با ظلم وستم ،نفاق وحیله گران عالم عنوان کرد.

 

 

وی درادامه با اشاره به نزدیک شدن ایام اربعین حسینی گفت: هر انسانی از هدایت الهی سهمی دارد، حالا بعضی کمتر و بعضی بیشتر اما کسانیکه با امام حسین(ع) جنگیدند تمام سهم خود از هدایت را به دنیا فروختند و به این جنایت دست زدند و خسرالدنیا و الاخره شدند.

 

 

حجت الاسلام یاوری حضور ميليونی زائران كربلا را بعد از 1400سال نشان از زنده بودن ياد و نهضت اباعبدالحسين (ع) عنوان كرد  و افزود : اين حضورگسترده نشانه ی قدرت وعظمت مسلمانان است.

 

 

وی در ادامه با بیان اینکه فرهنگ بسیج برگرفته از فرهنگ عاشورایی است افزود:آنچه در نهضت های انبیاء از جمله سرور وسالار شهیدان بوده است مباحثی همچون خدا ترسی ،خداپرستی ،خلوص و بندگی  در راه خدا حرکت کردن است.

 

 

امام جمعه موقت شهرستان سنقروکلیایی در بخشی دیگر از سخنان خود با گرامیداشت هفته بسیج گفت : بنیانگذار کبیر انقلاب بعداز پیروزی بر رژیم شاهنشاهی فرمان تشکیل بسیج 20 میلیونی را داد تا از اسلام و انقلاب دفاع شود و بسیج یکی از برکات ارزشمند انقلاب اسلامی و مهمترین یادگار بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) است.

 

 

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص بسیج بیان داشت : امروز بسیج به عنوان یک نیروی الهی شناخته می شود و به فرموده مقام معظم رهبری از این خیل عظیم مردمی نباید کرد و در تحقق اقتصاد مقاومتی باید از بسیج استفاده شود و بسیج را حمایت کنیم.

 


تگها: حجت الاسلام حسین یاوری امام جمعه موقت سنقروکلیایی

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
فرهنگ بسیج برگرفته از فرهنگ عاشورایی است

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٩-١٣٩۴, ٠٩:۴٠

   

پر مبحث ترین