امروز پنجشنبه ٣٠ شهریور ١٣٩۶

انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان روغن کرمانشاهی راه‌اندازی می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه از راه‌اندازی انجمن \"تولیدکنندگان و صادرکنندگان\" روغن کرمانشاهی در استان تا خرداد ماه سال آینده خبر داد.

 

 پایگاه خبری کرمانشاهی به نقل از کیوان کاشفی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با اشاره به پتانسیل‌های استان در تولید روغن کرمانشاهی و گردش مالی قابل توجه آن، اظهار کرد: اتاق بازرگانی کرمانشاه تصمیم گرفت این پتانسیل‌ها را ساماندهی کند و به آن رویکرد صادراتی هم بدهد.

 

وی ادامه داد: در همین راستا دو اقدام را به صورت همزمان پیگیری می‌کنیم که اولین مورد راه‌اندازی انجمن تولیکنندگان و صادرکنندگان روغن کرمانشاهی است.

 

عضو هیات رئیسه اتاق ایران با بیان اینکه فراخوان عمومی برای شناسایی افراد فعال در این حوزه اعلام شده، تاکید کرد: بر اساس مطالعات اولیه حدود 60 تا 70 نفر در استان در حوزه روغن حیوانی فعالیت دارند، اما عده زیادی هم در بخش تولید آن کار می‌کنند که گمنام هستند و از همین رو هدف اصلی ما برای فراخوان شناسایی همین تولیدکنندگان است.

 

کاشفی با بیان اینکه متقاضیان تا 10 اسفند وقت دارند به اتاق بازرگانی مراجعه و یا با تلفن 08338210022 تماس بگیرند، یادآوری کرد: پیش‌بینی ما این است که پس از فراخوان و شناسایی متقاضیان، این انجمن تا خرداد ماه فعالیت خود را آغاز کند.

 

وی تاکید کرد: کار دوم ما این است که در کنار راه‌اندازی انجمن، مطالعاتی هم در خصوص روغن حیوانی انجام دهیم که انجمن برای آغازکار خود خط مشی مشخص هم داشته باشد.

 

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه از انتخاب مشاور برای انجام مطالعات خبر داد و افزود: تلاش می‌کنیم مطالعات هم طی شش ماه اول سال آینده به اتمام برسد و البته از افراد فعال و صاحب نظر در روغن کرمانشاهی هم در کنار مشاوران استفاده خواهیم کرد.

 

به گفته این مسئول، با این روند روغن کرمانشاهی که یک برند است به بازارهای جهانی راه پیدا می‌کند و امکان صادرات آن هم به بازارهای داخلی و خارجی فراهم می‌شود.

 

کاشفی بیان کرد: چون در حال حاضر فرمولاسیون این روغن کاملا مشخص و استانداردسازی نشده، هنوز صادرات روغن کرمانشاهی را نداریم، اما با آغاز به کار این انجمن می‌توان فرمولاسیون آن را بر اساس استانداردهای جهانی تدوین کرد.

 

وی با اشاره به انواع مختلف روغن کرمانشاهی، گفت: وقتی که فعالیت‌های این حوزه ساماندهی شود انواع مختلف روغن و حتی نوع مرغوب و غیرمرغوب آن تفکیک خواهد شد و به علاوه بهتر می‌توانیم روی بسته‌بندی آن کار کنیم.

 

یادآوری کرد: بررسی ما نشان می‌دهد در حال حاضر روغن حیوانی در کرمانشاه سالانه 30 تا 40 میلیارد تومان گردش مالی دارد که امکان افزایش آن تا سه برابر با همفکری و همکاری فعالان این حوزه وجود دارد.

 

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه اظهار کرد: اتاق بازرگانی هم در راستای وظایف خود حمایت قابل توجهی از جمله حمایت‌های مالی، امکاناتی و ... از این انجمن خواهد داشت.

 

کاشفی ادامه داد: اگر بتوانیم چند نمایشگاه خارجی برگزار کنیم و روغن کرمانشاه را معرفی کنیم، می‌توانیم بسیاری از بازارهای جهان را به دست بگیریم که این خود بهترین حمایت است.

 

وی در پایان از همه فعالان، تولیدکنندگان و صاحب‌نظران در زمینه روغن کرمانشاهی درخواست کرد برای حضور در این انجمن اعلام آمادگی کنند.

 

انتهای پیام


تگها: انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان روغن کرمانشاهی

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان روغن کرمانشاهی راه‌اندازی می‌شود

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١١-١٣٩۴, ١١:۴٠

   

پر مبحث ترین