امروز پنجشنبه ٣٠ شهریور ١٣٩۶

ائتلاف بی‌هیاهوی اصولگرایان و اختلاف پرسروصدای اصلاح طلبان در کرمانشاه

فهرست انتخاباتی اصولگرایان در استان کرمانشاه در حالی بدون هیاهو به مرحله نهایی می‌رسد که اختلافات پر سروصدای اصلاح‌طلبان مانع تهیه یک فهرست واحد در میان این جریان سیاسی شده است.

به گزارش پایگاه خبری کرمانشاهی به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، با نزدیک شدن به هفتم اسفند ماه و انتخابات حساس امسال تکاپوی جریانات سیاسی بیش از پیش قابل مشاهده است و در این میان احزاب و تشکل‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب به‌عنوان دو جریان سیاسی غالب در تلاش برای تکمیل لیست انتخاباتی ائتلاف خود هستند.

در بحث انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با توجه به اعلام لیست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز و قرار گرفتن نام آیات ممدوحی و عراقی در این لیست‌ها، بخشی از کار اصولگرایان کرمانشاه انجام شده اما اصلاح طلبان همچنان در کشمکش برای ارائه لیست هستند.

در بحث انتخابات دهمین مجلس شورای اسلامی نیز اصولگرایان کرمانشاه با شکل‌دهی به یک ائتلاف فهرست واحدی را برای انتخابات مجلس شورای اسلامی آماده کرده‌اند که گمانه‌زنی‌ها از انتخاب افرادی همچون شهاب نادری در حوزه انتخابیه پاوه و اورامانات و حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا در حوزه انتخابیه سنقر و کلیایی حکایت دارد.

در این رابطه یکی از اعضای شورای ائتلاف اصولگرایان استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، گفت: فهرست انتخاباتی ائتلاف اصولگرایان استان کرمانشاه پس از رایزنی و بررسی مصداق‌ها در مرحله نهایی قرار دارد.

​بهمنیار شیخی اظهار داشت: شورای هماهنگی اصولگرایان در سطح استان کرمانشاه با برگزاری بیش از 10 جلسه و بررسی نامزدهای حاضر در عرصه انتخابات براساس چهار اصل اسلام، انقلاب، امام و رهبری پیرامون آنها بحث و تبادل نظر انجام داده است.

وی با اشاره به انسجام و هماهنگی بین تمام جریانات اصولگرا در سطح استان، بیان کرد: سوابق و عملکرد تمامی نامزدهای حاضر در عرصه انتخابات اسفند ماه برای تهیه فهرست ائتلاف اصولگرایان کرمانشاه مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است.

شیخی با بیان اینکه افرادی در فهرست ائتلاف اصولگرایان استان کرمانشاه قرار دارند که کارنامه قابل قبولی داشته‌اند، خاطرنشان کرد: مصداق‌های انتخاباتی ائتلاف اصولگرایان در حوزه‌های انتخابیه ششگانه استان کرمانشاه تعیین شده که به‌زودی اعلام و به عموم مردم معرفی می‌شوند.

وی فهرست ائتلاف اصولگرایان را معرفی خطی برای جامعه دانست و تاکید کرد: در تنظیم این فهرست ویژگی‌های اعتقادی، دلسوزی، دردشناسی و حمایت از محرومان، رعایت اخلاق در تصمیم‌گیری‌ها، صداقت، خوشنامی مدنظر قرار بوده است و نتیجه برای آگاهی مردم اعلام می‌شود.

از سوی دیگر اما روند ارائه لیست در بین اصلاح طلبان بر خلاف اصولگرایان نه تنها بی سر و صدا نیست بلکه اختلافات مابین آنها روند رسیدن به یک لیست مشترک را برای انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی سخت کرده است.

جلسه موسوم به جلسه شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان استان کرمانشاه نیز که روز گذشته برگزار شد و هدف آن رسیدن به لیست مشترک برای انتخابات خبرگان رهبری بود با تشنج پایان یافت و ارائه چند لیست مختلف برای انتخابات مجلس هم نشان از عدم شکل‌گیری ائتلاف در بین جریان اصلاح طلبی دارد.

دبیرکل حزب توسعه به‌عنوان یکی از احزاب اصلاح‌ طلب کرمانشاه با پیش‌بینی ارائه لیست‌های جداگانه از سوی هرکدام از احزاب اصلاح طلب این استان، گفت: تاکنون اجماعی میان مجمع‌الجزایر اصلاح طلبان استان کرمانشاه به‌وجود نیامده است.

حسنعلی مهدوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، از عدم اجماع اصلاح طلبان برای ارائه لیست نهایی انتخابات خبرداد و افزود: تاکنون هیچ‌گونه اجماعی بین اصلاح طلبان استان کرمانشاه به وجود نیامده است و به احتمال زیاد هر کدام از احزاب و طیف‌های اصلاح طلب لیست جداگانه‌ای برای انتخابات ارائه خواهند داد.

دبیر کل حزب توسعه کرمانشاه با بیان اینکه اختلافات اصلاح طلبان در استان کرمانشاه در دو سال گذشته شدت یافته است، عنوان کرد: این اختلاف در دیدگاه‌ها و سلیقه اصلاح طلبان باعث شده که اصلاح طلبان در استان کرمانشاه حتی نتوانند در یک جلسه واحد در کنار هم قرار بگیرند.

آنچه که از اخبار رسیده بدست می آید این است که اصولگرایان تا پایان هفته جاری لیست مشترک خود را برای انتخابات مجلس در کرمانشاه منتشر خواهند کرد اما با توجه به عدم اجماع میان احزاب اصلاح‌طلب به نظر می‌رسد چندین لیست و فهرست انتخاباتی را از سوی اصلاح‌طلبان کرمانشاه شاهد باشیم.

انتهای پیام /


تگها: ائتلاف اصولگرایان, اصلاح طلبان, کرمانشاه

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
ائتلاف بی‌هیاهوی اصولگرایان و اختلاف پرسروصدای اصلاح طلبان در کرمانشاه

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١١-١٣٩۴, ١٨:٠۵

   

پر مبحث ترین