امروز پنجشنبه ٣٠ شهریور ١٣٩۶

ظرفیت‌ خیابانهای کرمانشاه نسبت به 50 سال پیش تغییری نکرده است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه از نصب دوربین‌های نظارتی و ثبت تخلف در 18 نقطه شهر خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری کرمانشاهی به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، افشین لرزنگنه گفت: با تمهیدات اندیشیده شده و به منظور توسعه خدمات ترافیکی، این دوربین‌ها در نقاط مختلف این شهر نصب می‌شود.

 

وی با بیان اینکه هم اکنون یکی از مهمترین معضلات کلانشهر کرمانشاه ترافیک است که به بحران نیز نزدیک شده، تصریح کرد: همه مسئولان ذیربط باید تمام تلاش خود را برای رفع این معضل انجام دهند و با اقدامات کارشناسی معضل ترافیک را در کلانشهر کرمانشاه کنترل کرده و روند این مهم را به سمت کاهش ترافیک سوق دهند.

 

معاون حمل و نقل ترافیکی شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه خیابانهای این شهر دیگر توان حضور خودروها را ندارند٬ افزود: ظرفیت خیابانهای این کلانشهر برای همان 50 سال گذشته است و هیچ تغییری نکرده، درحالیکه تعداد جمعیت و خودروها افزایش پیدا کرده که همین امر مشکلات ترافیکی را برای شهر و شهروندان ایجاد کرده است.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که می‌توان برای کنترل ترافیک انجام داد نصب دوربین‌های نظارتی است که با تمهیدات اندیشیده شده برای 18 نقطه از این کلانشهر نصب این دوربین‌ها در نظر گرفته شده است.

 

لرزنگنه گفت: استفاده از این دوربین‌ها می‌تواند موجب ارائه خدمات بسیاری به شهروندان از جمله مدیریت صحیح و علمی ترافیک٬ روانسازی ترافیک در معابر پر رفت و آمد با استفاده از سیستم‌های پیشرفته٬ نظارت بر خدمات رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی و تسریع در حضور نیروهای امدادی٬ پلیس و اورژانس در محل حادثه در زمانهای بحرانی شود.

 

وی گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده محل نصب دوربین‌های طرح ترافیک شهر کرمانشاه در 18 نقطه از سطح شهر مورد بررسی قرار گرفته تا با نصب این دوربین‌ها٬ کنترل محدوده‌های ترافیکی بیشتری در این کلانشهر به صورت مکانیزه صورت گیرد.

 

به گفته وی در حال حاضر هشت دوربین نظارت تصویری در محدوده سه راه شریعتی، تقاطع موید، تقاطع کارگر یک، تقاطع پارک معلم، تقاطع ارشاد، تقاطع آتش‌نشانی، تقاطع نوبهار و تقاطع سنگر نصب شده و تصاویر مربوط به آنها از طریق مرکز کنترل ترافیک شهرداری کرمانشاه مورد رؤیت قرار می‌گیرد.

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه افزود: تعداد 10 دستگاه دوربین ثبت تخلف سرعت نیز در بزرگراه‌ها نصب شده و به بهره‌برداری رسیده است.

 


تگها: ظرفیت‌ خیابانهای کرمانشاه, معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
ظرفیت‌ خیابانهای کرمانشاه نسبت به 50 سال پیش تغییری نکرده است

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١١-١٣٩۴, ١٢:٠٠

   

پر مبحث ترین