امروز پنجشنبه ٣٠ شهریور ١٣٩۶

نظارت جدی بر عرضه‌ دارو در ۲۲۰ داروخانه استان کرمانشاه

مدیر نظارت بر دارو و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: ۲۲۰ داروخانه در استان کرمانشاه وجود دارد که نظارت جدی بر عرضه دارو در این داروخانه‌ها در دستور کار قرار دارد.

 پایگاه خبری کرمانشاهی به نقل از مجید محمودی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: واحد نظارت بر دارو و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی در چندین بخش اداری، امور داروخانه‌ای، نظارت بر امور دارو، نظارت بر شرکت‌های پخش کالای سلامت محور و نظارت بر مراکزNMT و ... فعالیت دارد و تاکنون خدمات ارزنده‌ای از سوی این نهاد در استان صورت گرفته است.

وی از فعالیت ۲۲۰ داروخانه فعال در سطح استان کرمانشاه خبر داد و افزود: نقطه قرمز ما تهدید سلامتی مردم است و در این راستا نظارت جدی بر عرضه و پخش دارو به خصوص در حوزه داروهای ترک اعتیاد داریم.

این مسئول بیان کرد: ما هیچگونه رسمیتی برای واحد‌هایی که خارج از مجرای قانونی اقدام به عرضه دارو می‌کنند قائل نیستیم.

محمودی در خصوص طرح شبنم گفت: طرح شبنم طرحی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت است و در واقع طرح شبکه بازرسی و نظارت مردمی برای نشان دادن اصالت کالاهای وارداتی و نیز کیفیت کالای تولید داخل طراحی شده است.

مدیر نظارت بر دارو و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در قالب طرح شبنم کالاهای سلامت محور که برچسب اصالت می‌گیرند اشکالات آن برطرف می‌شود.


تگها: عرضه‌ دارو, داروخانه, استان کرمانشاه

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.
نظارت جدی بر عرضه‌ دارو در ۲۲۰ داروخانه استان کرمانشاه

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١١-١٣٩۴, ١١:۵٠

   

پر مبحث ترین